Femen ilk şubesini Fransa’da açıyor

FEMEN’in kurucularından İnna Şevçenko, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, başkent Paris’te kurulacak büronun genç aktivistler için bir nevi eğitim kampı olacağını belirterek, “Burası yaptığımız işlerle ilgilenen ve katkı sağlamak isteyen kadınlar için bir merkez” dedi.

MEME İÇİN BİZİ BEKLEMEYİN
Paris’teki temsilciliğe gelen katılımcılara kendilerini polisten nasıl koruyacaklarını gibi önemli konularda eğitimler verileceğini anlatan Şevçenko “İnternet çıplak kadınlarla dolu. Meme görmek isteyen bizi beklemesin” diye de ekledi.

TİMOŞENKO ERKEK GİBİYDİ
Ukrayna’nın hapisteki eski Devlet Başkanı Yuliya Timoşenko için neden protesto düzenlemediklerini de anlatan Şevçenko, “Çünkü o hiçbir zaman kadınlara faydalı bir şey yapmadı. Erkek gibi siyaset yapıyordu. Yanukoviç’ten tek farkı etek giymesiydi” dedi.

 

Via: gazetea24.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~oTbAK$5L0

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply