Femen kızları Gezi Parkı için geliyor

Femen kızları Gezi Parkı için geliyor

17 Haziran 2013

Femen, 3 eylemcisini Gezi Parkı protestoları için Türkiye'ye göndereceğini açıkladı.Ukraynalı Feminist Örgüt Femen, Facebook hesabından yaptığı açıklamaya göre '3 FEMEN aktivistini, Türkiye'deki Gezi Parkı eylemcilerine destek için Türkiye'ye göndermeye' hazırlanıyor.

FEMEN, açıklamasında 'Taksim Gezi Parkı direnişçilerinin barışçıl başlayan gösteriler sonrası biber gazı ve tazyikli su ile müdahaleye maruz kaldıklarını ve FEMEN'in bu duruma sessiz kalamayacağını' bildirdi. Gruptan yapılan ilginç açıklamada, "Göğüs göğüse çarpışmaya geldikleri" vurgulandı.

FEMEN, 3 üyesini Türkiye'ye göndermek için destekçilerinden bağışta bulunmalarını da istedi. Daha önce 8 Mart 2012 tarihinde Türkiye'de artan kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Sultanahmet Meydanı'nda eylem yapan FEMEN üyeleri, polisin müdahalesi ile gözaltına alınıp birkaç gün içinde sınırdışı edilmişlerdi.

Bu yazıyı paylaşın :Open all references in tabs: [1 - 4]

Via: bursahakimiyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~DgjmY$3Dn

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply