FEMEN kızları rahibi rehin aldı

Ülkelerindeki aktivist kadınlarından azlığından ve erkek odaklı olan Ukrayna toplumuna olan tepkilerinden dolayı oluşan Femen grubu Türkiye'de içinde olmak üzere bir çok ülkede eylemler yapmıştı. Grubun resmi internet siteside var. Femen bu kezde rahibi kaçırarak gündeme geldi.

 Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle tanınan kadın hakları örgütü FEMEN, internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada “FEMEN, Papa tarafından yöneltilen dünyanın en büyük dini mafyası Vatikan’ın saldırılarına karşı sekülerizmi savunmak için ilk rehinesini kaçırdı.Taleplerimiz karşılanır karşılanmaz rahibi bırakmaya hazırız. FEMEN’in isteği açık; Papa’nın 25 Kasım’da Strasbourg’daki Avrupa Parlamentosu’na yapacağı ziyaret iptal edilmeli” denildi.

Via: gazetebalikesir.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~h6PQe$5a1

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply