Femen kızları saldırıya uğradı !

Ukraynalı feminist grup Femen, Tunuslu aktivist Amina Tyler'a destek vermek için Paris, Kyiv ve Brüksel'deki camilerin önünde üstsüz gösteri yaptı. Göstericiler, çevredekilerin saldırısına uğradı.

ARAP KADINLARA DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK

Daha önce dünyanın dört bir yanındaki kadınlara 4 Nisan günü üstsüz fotoğraflar çektirip sosyal medyada paylaşma çağrısı yapan Femen, Tunuslu aktivist Amina Tyler'a destek vermek için bir araya geldi.

Paris, Kyiv ve Brüksel'deki camilerin önünde üstsüz eylem yapan grup üyeleri Arap kadınlara daha fazla özgürlük talebinde bulundu. Femen'in eylemine tepki gösteren bazı kişiler, grup üyelerine saldırdı.

Yaşlı adamın bir Femen üyesine attığı tekme ise objektiflere böyle yansıdı. Olay yerine gelen polis, protestocuları zor kullanarak olay yerinden uzaklaştırdı.

İŞTE O FOTOĞRAFLAR (foto-galeri)

ULUSLARARASI EYLEM GÜNÜ

Ukraynalı feminist grup Femen geçtiğimiz günlerde aldığı recm tehditleri ortalığı karıştıran Tunuslu aktivist Amina Tyler'a destek vermek amacıyla 4 Nisan'ı uluslararası eylem günü ilan etmişti.

Via: haber3.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~b8Hng$2YS

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply