Femen kızları yine gelecek ve bu hasret bitecek !..

Femen Kızları uluslararası üne sahip ve önemli bir misyonu üstlenmiş olan üstsüzler grubudur.

Geçen hafta ülkemize avdet etmişler; çok da önemli marka ürünü çamaşır reklamlarını icra etmişler.

Bu arada,''  kadın hakları,kadına şiddet;bu ne hiddet !..'' vs. gibi eylemleri hakkıyla yerine getrmişlerdir.

Eylemin yapılacağı mekana sabahın köründe gelen yurdum delikanlıları, herifleri geleneksel misafirperverliğimizi göstermek için can atmışlardır.

Çevre evler boşaltılarak iki günlüğüne kiraya verilmiş; hatta çatılara bile kiralık çadırlar yerleştirilmiştir.

Evlerin balkonları, erken rezervasyon yaptıran meraklılara yarı fiyatına tahsis edilmiştir.

Gösteri merkezine uzanan ana arterlerdeki kar, tipi, trafik canavarı gibi etkenlere karşı da belediyelerimiz gerekli  önlemleri almışlardır.

O gün, meclis görüşmeleri tatil edilmiş; SGK...SSK..Vergi daireleri gibi hassas bölge memurlarına izin verilmiştir. Ancak tüm güvenlik birimlerinin izinleri yeni bir emre kadar iptal edilmiştir.

Bir sakata gelmeyelim diye, çevredeki mescid ve ibadethanelerimize kamuflaj işlemi uygulanmıştır.

Femen Kızların ellerindeki toplar alınarak, çevre inşaatlara, '' Top kaçırmaları '' önlenmiştir.

Çevredeki inşaat alanlarında konuşlanmış olan tüm amelelerin yevmiye işlemleri, yeni bir emre kadar durdurulmuştur.

Amele başı : Zilküf Eyibalta yaptığı basın toplantısında şöyle demiştir:

''Femen Garılarının inşaatımızı ziyaret eylemelerünü engelleyen tüm karanlık güçleri porodesto ediyoruk !..Bu bizim hakkımız,söke söke aluruk !..'' gibi söylemleri de engellenmiştir.

Gösterinin iyi aktarılması  amacıyla, tüm dünya TV'leri, resmi ve yerel medya için özel trübünler inşa edilmiştir. Femen Kızlarına aşırı derecede,büyük yakınlık ve alâka gösteren halkımızın, Femen'leri, cep telefonlarıyla liyakatince resmedebilmeleri içün, tüm jammer cihazları susturulmuştur.

Hatta bu Rus kızlarıyla çıplak resim çektirmek isteyen bazı gazetecilerin bu istekleri de kursaklarında bırakılmamıştır. Ancak,onlara tanınan bu şans, günlerdir meydanda aç-susuz yatan abazan gençliğe tanınmamıştır...

Femen kızları, gününü moda rakamları olan 4+4+4 biçiminde sahaya çıkmaya başladıklarında tezahürattan yer gök inlemiştir. 21 pâre top atmak isteyen saray görevlileri engellenmiştir.

Hürrem Sultan Dizisi bile, o günün gecesinde sıfır seyirci çekmiştir. Tezgahalarını o gün açmayan pazarcılar nedeniyle, sebze-meyve kıtlığı çekilmiştir...

Kalp hastaları için özel ambulanslar saf saf dizilmiştir. Ünlü firmalar,kendi reklamlarının da yapılması için Femen kızlarının popolarının müsait yerlerine, kalıcı imzalar atmışlardır.

Çevredeki çadırlarda, AKUT ekiplerinin de görevlendirildiği gözden kaçmamıştır.

Femen kızlarının eylemleri 5 dakika sürmüş; herkes

''Bu kadarcık mıydı?.. 5 dakikalık gösteri için mi bunca yolu teptik?.. Bu haksızlık!.. Bunun hesabını soracağız !.. ''gibi söylemlerle Femen 'lere destek verirken; engelleyici unsurlara karşı ağır protestolar yapmışlardır.

Femen Kızlar, cukkayı doldurmanın ve reklamlarını yaptırmanın çılgınlığı ile ''Gıcıklık olsun diye ''her yerlerini kara çarşaflarla örterek havaalanına giderken  ''Sınır dışı edilmenin dayanılmaz keyfiyle '' el sallamışlardır.

Amele başı Zilküf kızları, gözyaşlarıyla uğurlarken :

''Bunu saymayık arvatlar... Yine beklerük.. Ölümü öpün, gelmezseniz !..'' diye haykırışıyla yürekler paralanmıştır. 

Elleri ceplerinde olan amele tayfaları ve gariban geçlik de :

''Hevesimiz kursağımızda kaldı...Ukrayna, bizim kardeş yurdumuz sayılır... Siz gelmezseniz biz gelürük !..'' diye koro halinde sesleniyorlardı...Bir taraftan da Femen Kızlardan aldıkları kartvizitleri birbirlerine gösteriyorlardı.

Bu yürek paralayıcı bir manzaraydı... Neyse ki kızlar, gidince asayiş berkemal olmuştu ve 4+4+4 görüşmeleri tekrar başlamıştı ...

Femen'ler yine gelecek; bu hasret bitecek !..

Via: blog.milliyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~qRinI$jF

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply