Femen Kızları

Ayasofya meydanında 8 Mart Dünya Kadınlar gününde, kadınlara yönelik şiddeti protesto eden, Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, sınır dışı edildi.

Femen Gurubu üyeleri sınır dışı edilmek üzere getirildikleri Atatürk Havalimanında eylemlerine devam etti. Atatürk Havalimanı'nda 'Kadınlara özgürlük ' diye slogan atan Femen Gurubu üyeleri sınır dışı edildi.

Soyunarak yaptıkları protesto gösterileriyle ünlenen Ukraynalı Femen grubu üyesi 4 kadın, 8 Mart Dünya kadınlar Günü'nde, kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Sultanahmet Meydanı'nda önce ki gün çıplak eylem yapmış ve polis tarafından gözaltına alınmışlardı. Femen grubunun 4 üyesi İnna Shevchenko, Tayiana Zatserkovna, İana Zhdanova ve Oleksandra Shevchenko Ayasofya meydanında çıplak eylem yaparken polis tarafından izinsiz gösteri yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan gurup üyeleri, geceyiYabancılar Şube Müdürlüğünde geçirmesinin ardından bu gün sınır dışı edildi. Polis eşliğinde Atatürk Havalimanına getirildiler Femen Gurubu üyeleri güvenlik noktasını geçtikleri sırada üzerlerinde bulunan kazak ve ceketleri çıkaran kadınlar, üstünde FEMEN yazan tişörtleriyle gazetecilere poz verdi. Gurup üyelerinden biri ise gazetecilere parmak işareti yaparak poz verdi.

Her şeyin bir anda olup bittiğini söyleyen Femen üyeleri, Kendilerini yerlerde sürüklediklerini belirterek, 'Bizi yerlerde sürüklediler. Zor kullandılar. Bize suçluyuymuşuz gibi davrandılar. Bize çok şiddetli müdahale yaptılar. Karakolda Rusça bilen biri yoktu. Ama İngilizce bilen birilerinin olması en güzel şeydi ' dedi.

Polis eşliğinde Pasaport kontrolünden geçerken 'Kadınlara özgürlük ' diye slogan atan Femen Gurubu üyeleri daha sonra sınır dışı edildi.

« İlgili Haber için tıklayın »

11 Mart 2012 Pazar

Via: beyazgazete.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~oH46T$iy

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply