Femen Kızlarına Rahibe Desteği

BorsArti -

Femen Kızlarına Rahibe Desteği

Üstsüz gösteriyle ünlenen grup, bu sefer Fransa'da görülmekte olan bir tecavüz davasından çıkan kararı protesto etmek için yanlarına rahibeleri de aldı.

RAHİBE DE POZ VERDİ
Eylemciler, Paris'teki Vendome meydanında bulunan Adalet Bakanlığı'nın önünde gösteri yaptı. Gösteride Veronique isimli rahibe de protestocularla birlikte poz verdi. Femen üyelerinin çıplak göğüslerinde ve ellerindeki pankartlarda, İngilizce ve Fransızca sloganlar yazdığı görüldü.

MAHKEME 10 TECAVÜZCÜYÜ SERBEST BIRAKTI
Ukraynalı eylemciler, "Bana tecavüz et", "Tecavüz serbest", "Adalet beni beceriyor" gibi sloganları hem yazılı olarak üstlerinde taşıdı hem sözlü olarak haykırdı. Küçük kızlara toplu tecavüz suçlamasıyla bir grup erkeğe karşı açılan davada, dört kişi suçlu bulunmuştu. Suçlanan kişilerden 10'unu mahkeme serbest bırakmıştı.

POLİSLERİN ŞAŞKINLIĞI
On tecavüz şüphelisinin serbest kalmasını protesto etmek için Paris'e gelen Femen üyeleri, Adalet Bakanlığı önünde "Tecavüz klübü" yazılı bir pankart açtı. Göstericilerden pencerelere tırmananlar da oldu.

Fransız polisi göstericilere müdahale ederken ilginç anlar yaşadı. Femen'e karşı ne yapacağını bilemeyen polisler protesto sırasında şaşkınlığını gizleyemedi.

Z

Via: borsarti.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~oBQzN$1mO

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply