FEMEN, Le Pene karşı!

Kadın eylemciler, ayrıca megafonlarla “Heil Le Pen” sloganları atarak gösteriyi izleyen medyanın ilgisini çekmeyi başardı.

Eylem nedeniyle Marine Le Pen konuşmasına bir süre ara vermek zorunda kaldı. FEMEN üyeleri, partinin korumaları tarafından zorla balkondan indirilirken, pankartlarına da el koyuldu.

Bu eylemden önce de üzerlerine boya ile “Baş Faşist Le Pen” yazan FEMEN üyesi iki kadın, aşırı sağcı liderin Jeanne d'Arc anıtına çelenk koyması sırasında ortaya çıkarak sloganlar attı. Bu kadınlar da partinin güvenli görevlilerinin müdahalesiyle alandan çıkarıldı.

Fransa'da aşırı sağcılar, her yıl 1 Mayıs'ta ülkenin ulusal kahramanı Jeanne d'Arc'ı anma günü düzenliyor. FEMEN üyeleri geçen yıl da aşırı sağ partinin kortejine korsan şekilde sızma girişiminde bulunmuş ve daha sonra parti güvenlik görevlilerinin sert müdahalesi ile gösteriden atılmıştı.

 

Via: haberkolaj.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~KwQ26$64z

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply