Femen liderine saldırı: Eylem planları çalındı

Dünya çapında düzenlediği protesto gösterileriyle ses getiren Ukraynalı kadın örgütü Femen’in liderlerinden Anna Gutsol, dün akşam kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından feci şekilde dövüldü. Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre Femen üyelerine bir hafta içinde düzenlenen iki saldırının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna ziyaretiyle bağlantılı olduğu iddia ediliyor.
Gutsol’u kanlar içerisinde bırakan saldırı dün akşam başkent Kyiv’de bir kafede meydana geldi.

Dizüstü bilgisayarıyla kafede çalışan Gutsol’a yaklaşan sportmen yapılı bir erkek, hiçbir şey söylemeden kadını yumruklamaya başladı.

Kafe personeliyle müşterilerin gözü önünde Femen liderini döven saldırgan daha sonra bilgisayarı alarak kayıplara karıştı. 

Femen’den yapılan açıklamada Gutsol’un bilgisayarında örgütün önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği eylemlerle ilgili gizli bilgiler bulunduğu belirtilerek, “Ukrayna yönetimiyle gizli servisi, Almanya’nın Hannover şehrindeki protestoyla Rus Patriki’ne karşı Kyiv Havalimanı eyleminin Rusya Devlet Başkanı Putin’in ziyareti sırasında tekrarlanmaması için elinden geleni yapıyor. Bizi sindirmek için yasadışı bir çete gibi davranıyorlar” denildi. 

Birkaç gün önce de yine Kyiv’de Femen ideologu olarak bilinen Viktor Svyatskov sokak ortasında birkaç kişinin saldırısına uğramış ve dövülmüştü.


Open all references in tabs: [1 - 4]

Via: radikal.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~gM5gC$3pG

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply