Femen örgütü yine soyundu

Femen bugün Fransa'nın aşırı sağ Ulusal Cephe partisinin başkanı Marine Le Pen'e oy kullanacağı yerde pusu kurdu. Her zamanki gibi üstsüz kadın aktivistler bu sefer Charlie Hebdo saldırısından sonra çıkan dayanışma sloganı "Je suis Charlie"ye (Ben Charlie'yim) gönderme yapan "Je suis fasciste" (Ben faşistim) yazılı eleştirel pankartlar taşıyordu. Grup, Ulusal Cephe partisine karşı yürüttüğü protestoyu Twitter'dan da ilan etti.
Le Pen'in gelişinden on dakika önce oy kullanma yerinin dışına konuşlanan feminist aktivistler, yüzlerine Hitler'inkine benzeyen bıyıklar çizmişlerdi. Ayrıca vücutlarının üst kısmına "ırkçılık", "cinsiyetçilik", "homofobi" ve "idam cezası" gibi protesto ettikleri kavramlar yazılıydı.
Marine Le Pen oy vermek için içeri girdiğinde "Umarım konseydeki üye sayımız artar" diye konuştu ve gösteri ile ilgili yorum yapmadı. Femen, Marine Le Pen'i daha önce de hedef almıştı

Via: avrupabulteni.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~80AmB$5x6

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply