Femen Paris’i eylemleriyle karıştırdı

Paris'teki 1 Mayıs kutlamasına, aşırı sağcı Le Pen'i protesto eden FEMEN aktivisti damga vurdu.

Üzerlerine boya ile ''Baş Faşist Le Pen'' yazan Femen üyesi yarı çıplak iki kadın, aşırı sağcı lider Le Pen'in 1 Mayıs için Jeanne d'Arc anıtına çelenk koyması sırasında ortaya çıkarak sloganlar attı. Bu kadınlar da partinin güvenli görevlilerinin müdahalesiyle alandan çıkarıldı. 

LE PEN'E İKİNCİ ŞOK

Aşırı Milliyetçi Parti lideri Marine Le Pen'in Paris'teki Opera meydanında düzenlenen gösteride konuşma yaptığı sırada üst taraflarında kıyafet olmayan üç kadın aktivist, aynı meydandaki bir binanın balkonundan Alman diktatör Hitler'in selamına gönderme yaparak, ''Heil Le Pen'' yazılı pankart açtı.

Kadın eylemciler, ayrıca megafonlarla ''Heil Le Pen'' sloganları atarak gösteriyi izleyen medyanın ilgisini çekmeyi başardı.

Eylem nedeniyle Marine Le Pen konuşmasına bir süre ara vermek zorunda kaldı. Femen üyeleri, partinin korumaları tarafından zorla balkondan indirilirken, pankartlarına da el konuldu.

GEÇEN YIL ERKEN MÜDAHALE EDİLMİŞTİ

Fransa'da aşırı sağcılar, her yıl 1 Mayıs'ta ülkenin ulusal kahramanı Jeanne d'Arc'ı anma günü düzenliyor. Femen üyeleri geçen yıl da aşırı sağ partinin kortejine korsan şekilde sızma girişiminde bulunmuş ve daha sonra parti güvenlik görevlilerinin sert müdahalesi ile gösteriden atılmıştı.

Via: mansetoku.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~HyIP8$64A

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply