FEMEN Paris’te temsilcilik açıyor

FEMEN’in kurucularından İnna Şevçenko, Almanya’nın Bild gazetesine yaptığı açıklamada, başkent Paris’te kurulacak büronun genç aktivistler için bir nevi eğitim kampı olacağını belirterek, “Burası yaptığımız işlerle ilgilenen ve katkı sağlamak isteyen kadınlar için bir merkez” dedi.

 

FEMEN'İN PARİS'TEKİ PROTESTOLARINDAN KARELER

 

Şevçenko, Paris’teki temsilciliğe gelen katılımcılara kendilerini polisten nasıl koruyacaklarını gibi önemli konularda eğitimler verileceğini ifade etti.

 

ÇIPLAK KADIN GÖRMEK İSTEYEN BİZE BAKMASIN

Şevçenko, geçmişte seks turizmi, seçim yolsuzlukları ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç ile İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi gibi siyasetçilere karşı protestolar düzenleyen FEMEN’in asıl olayının çıplaklık olmadığını da belirtti.

 

“İnternet çıplak kadınlarla dolu. Meme görmek isteyen bizi beklemesin” diyen Şevçenko, dört yıl önce FEMEN’i kurduklarında dünyanın kadınların söylediklerini duymaya hazır olmadıklarını gördüklerini ve kimsenin göz ardı edemeyeceği gerçeklere bu yolla dikkat çekmek istediklerini belirtti.

 

FEMEN'CİLER EN SON EURO 2012 AÇILIŞINI SALLADI / FOTO GALERİ

 

Ukrayna’nın hapisteki eski Devlet Başkanı Yuliya Timoşenko için neden protesto düzenlemediklerini de anlatan Şevçenko, “Çünkü o hiçbir zaman kadınlara faydalı bir şey yapmadı. Erkek gibi siyaset yapıyordu. Yanukoviç’ten tek farkı etek giymesiydi” dedi.

 

FEMEN ÜYELERİ TÜRKİYE'YE DE GELMİŞTİ / FOTO GALERİ

 

RUSYA'DA PUTİN KARŞITLARINA FEMEN'DEN DESTEK / FOTO GALERİ

 

BERLUSCONI'NİN İSTİFASINI BÖYLE KUTLADILAR / FOTO GALERİ

Open all references in tabs: [1 - 8]

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~VBR0N$1K1

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply