FEMEN, sınırdışı hemen!

Radikal.com.tr -
İstanbul
Sabiha Gökçen Havaalanı'nda dün yaptığı çıplak eylemle Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan
'ı protesto eden FEMEN üyesi Sarah V. Constantin için sınır dışı kararı alındı. Constantin, 'Devlet büyüklerine hakaret' suçu işlediği gerekçesiyle bir daha
Türkiye
'ye alınmayacak.

FEMEN üyesi Constantin, dün saat 13.00'da
Ankara
'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldi. Havalimanına iner inmez soyundu. 'Erdoğan From: İstanbul To: Kabul' yazılı pankart açan FEMEN üyesi, kısa sürede polis tarafından gözaltına alındı.

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre havalimanı karakoluna götürülen Constantin, ifadesinde, "2 Temmuz 2013 günü, Fransa'dan Ankara'daki arkadaşımı ziyarete geldim. Ankara'da bir otelde kaldım. Türkiye'deki yönetimi beğenmediğim için protesto gösterisi yapma kararı aldım. Pankartı Ankara'da hazırladım. Vücudumdaki yazıyı da Ankara'da yazdım" dedi. 

Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığı, Constantin'in emniyetteki ifadesinden sonra Fransa'ya sınır dışı edilmesine karar verdi. Ayrıca, 'devlet büyüklerine hakaret suçu işlediği' gerekçesiyle de bir daha Türkiye'ye girişi yasaklandı. Fransız vatandaşı olan Constantin'in Fransa'daki FEMEN grubunun üyesi olduğu belirlendi. 

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: radikal.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~BIwUV$3XT

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply