Femen türkiye eylemi femen grubu protestosu

Çıplak femen protestosu Erdoğan'ın sürekli oy kullandığı okulda gerçekleşti. Femenler sandık başına gelip oy masasına çıkarak birden soyundular. VE Erdoğan'ı twitter yasağı nedeni ile protesto ettiler. Daha sonra görevliler tarafından yaka paça gözaltına alınan femenler linç edilmekten ise zor kurtuldular. Göstericilerin kadın olması dahi linç edilmekten onları kurtaramadı. Şu an için seçimler de yaşanan olaylar devam etmektedir.

Femen grup erdoğan'ı çıplak protesto etti

EMEN (Ukraynaca: ?????), 2008 yılında Anna Hutsol tarafından kurulmuştur. Anna Hutsol grubu kurduktan sonra, Femen grubunu ülkelerindeki aktivist kadınlarından azlığından ve erkek odaklı olan Ukrayna toplumuna olan tepkilerinden dolayı oluşturduğunu açıklıyor. Grubun uluslararası evlilik ajansları,cinsiyet ayrımı ve diğer uluslarası ve ulusal sosyal sorunlar hakkında yaptıkları protestolar vardır. Grup özellikle seks turizmine karşı yaptığı üstsüz gösterilerle dünya çapında tanınmıştır.

Grubun amaçları ise Ukrayna'da yaşayan kadınların liderliklerinin yanında, kültürel ve manevi değerlerini de geliştirmektir. Bu sayede Ukrayna hem imajını geliştirmiş, hem de şehrinin kadınlarına yeni ve daha iyi fırsatlar tanımıştır.

Via: habercity.net


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~3ytwV$50l

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply