FEMEN Türkiye hakkında suç duyurusu

Erzurum Güncel- Twitter’da 3 gün önce “İncil, Kuran ve Tevrat aynı b.ktur. Din sömürüsüne karşıyız” diyerek dini kitaplarla çırılçıplak çekilmiş fotoğraflarını paylaşan FEMEN Türkiye hakkında savcılık soruşturma başlattı.

FEMEN’in Türkiye şubesinin başı Twitter’da paylaşılan bir fotoğraf yüzünden dertte. Avukat Atanur Demir, Twitter’da 30 Ekim 2013 günü “İncil, Kuran ve Tevrat aynı b.ktur. Din sömürüsüne karşıyız” diyerek dini kitaplarla çırılçıplak çekilmiş fotoğraflarını paylaşan FEMEN Türkiye hakkında suç duyurusunda bulundu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

’TWITTER’I KAPATILSIN’

Demir, dilekçesinde söz konusu twit’in halkın büyük kesimini alenen aşağılamaya yönelik olduğunu ve düşünce özgürlüğünün nefret söylemine bir siper olarak kullanılmasının mümkün olmadığını dile getirdi. Demir, eylem nedeniyle kullanıcının Twitter ve gmail hesaplarına erişimin engellenmesini ve “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak” suçundan ceza verilmesini talep etti.

‘BALTAYI TAŞA VURDU’
Avukat Demir adliye çıkışı ise “Toplumun temel değerlerine doğrudan saldırarak ‘Reklamın iyisi kötüsü olmaz’mantığı ile dikkat çekmeye çalışan bu grubun, Türk bayrağı ve kutsal kitapları mahrem yerlerine tutmaları, özellikle çıplaklığı kullanarak toplumu negatiflere alıştırmaya çalışmalarının arkasında farklı hesapların olduğu açıktır. Toplumun bu gibi nefret saldırılarına hazır olduğu, FEMEN’in bu kez baltayı taşa vurduğu açıkça görülmüştür” diye konuştu.

Habertürk / Gökay Usanmaz


|| Sonraki

Via: gazeteguncel.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~JytwV$4RW

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply