FEMEN Türkiye’de kimse kalmadı

"FEMEN Turkey" Twitter hesabından bugün kutsal kitaplara hakaret içeren bir tweet atılmasının ardından ilk önce Didem Dinç isimli FEMEN üyesi, dünyaca ünlü kadın aktivist grubundan ayrıldığını açıkladı. Dinç, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Yaşadığım görüş ayrılığı nedeniyle Femen Turkey'e verdiği desteği geri çekerek ayrılıyorum. Din sömürüsüne karşı olmak dine saygısızlık edilebileceği anlamına gelmez. Ayrıca @Femen_Turkey hesabından atılan, dinler ile ilgili hakaret boyutundaki tweet ile hiçbir alakam yoktur" dedi. Dinç daha sonra da, "Femen'in nelere karşı oldugunu biliyorum. Lakin bu ülke sınırlarında karşı olmak saygısızlık etmeyi gerektirmiyordu. Bu sebeple artık yokum!" diye tweet attı.

 

Dinç'in Twitter'dan paylaştığı ayrılık mesajı

Dinç, Femen'e böyle destek verip grup üyesi olmuştu.

BİR AYRILIK DAHA
Dinç'in ardından Bilgehan isimli üye de FEMEN'den ayrıldığını duyurdu.

Bilgehan, Twitter'dan paylaştığı mesajda, "Duyuru!! Yaptığımız sadece fotoğraflı destekti lakin @FEMEN_Turkey hesabından dinlere hakaret gelince ayrılma kararı aldık" dedi.

 

Bu haberlerin arından bir açıklama da Femen Turkey hareketini ilk olarak başlatan Güntülü Sar'dan geldi. Sar, Facebook hesabından yaptığı açıklamada "3 kutsal dine hakaret kabul edilemez. FEMEN grubunun eylemini şiddetle kınıyorum. FEMEN ile hiçbir bağım kalmamıştır" diye yazdı.

Bu ayrılık haberlerinin ardından geçtiğimiz hafta açılan FEMEN Turkey grubunun göğsünde Türk bayraklı eylemine destek vermiş olan tek bir isim kaldı; o da Hande isimli destekçi. Ancak bu destekçinin de ABD'de olduğu biliniyor.

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~E6PQe$4Pm

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply