FEMEN Türkiye’ye geliyor

Dünya genelinde yaptıkları üstsüz eylemlerle adlarından söz ettiren Radikal Kadın Hakları Savunucusu FEMEN, Türkiye'ye geliyor. Ancak geliş amaçları herhangi bir olayı protesto etmek değil.

TÜRK KADINININ ÖNEMİ

Üstsüz eylemciler bir iç giyim firması olan Suwen İnternational'ın davetlisi olarak gelecekler. Femen grubunun lideri olan Anna Hutsol, kadınların sağlıklı iç çamaşır giymelerini özellikle önerdiklerini belirtirken, bu nedenle de bir iç giyim firması olan Suwen International'i ziyaret edeceklerini söyledi. Hutsol, Türk kadınının kendileri için çok önemli olduğunu ve en çok destekçilerinin Türkiye'de bulundugunu da sözlerine ekledi.

ÜSTSÜZ PROTESTOLARLA TANINDILAR

Ukrayna'da başta kadın hakları olmak üzere çeşitli sorunları gündeme getirmek için üstsüz protestolarda bulunarak uluslararası üne kavuşan FEMEN grubunun dünya genelinde 200 üyesi bulunuyor. Grup, üstsüz olarak gerçekleştirdikleri protestolarla kamuoyunda kendisine geniş yer buluyor.

Femen üyeleri en son dün Rusya'daki seçimlerde sandıkları çalmaya yönelik bir eylemi üstsüz olarak gerçekleştirmişlerdi.

Grup, geçtiğimiz ay Moskova'da eksi 30 derecede Rus Enerji devi Gazprom'a karşı klasik üstsüz eylemlerini sergilemişti. Gazprom binası önünde bir anda üzerlerini çıkaran çıplak aktivistler, "Soyguncu Gazprom söndürülsün", "Eşkıya Gazprom", "B.k Putin'in kalesini fethettik" gibi sloganlar atıp, "Gazprom gangster" ve "Gaz şantajına son verin" pankartları açmış ve 25 dakika gösteri yapmıştı.

Femen üyeleri Davos'ta da karlar üzerinde yoksulluğa dikkat çekmek için bir eylem gerçekleştirmişti

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: ensonhaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~60mJY$fc

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply