Femen Üyeleri Adliyeye Sevk Edildi

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki yıllarda oy kullandığı Burhaniye İlköğretim Okulu'nda dün soyunarak eylem yaptıkları için gözaltına alınan Fransız vatandaşı FEMEN üyesi 2 kadın adliyeye sevk edildi. FEMEN üyelerinin önlerinin açılmaması için montlarını sıkı bir şekilde kapattıkları görüldü.

Yerelgundem.com

Burhaniye İlköğretim Okulu'na dün öğlen saatlerinde giden Fransız vatandaşı FEMEN üyesi iki kadın oy kullanacakmış gibi 2148 numaralı sandığı bulunduğu öğretmenler odasına girmişti. Oy kağıtlarının bulunduğu masaların üzerine çıkan göstericiler, mont ve gömleklerini çıkarmıştı. Üzerlerinde "Ban Erdogan" yazan iki kadın polis tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Geceyi Üsküdar İlçe Emniyet Müdgeçiren iki eylemci, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu sabah Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen kadınlar daha sonra adliyeye sevk edildi. FEMEN üyelerinin önlerinin açılmaması için montlarını sıkı bir şekilde kapattıkları görüldü.

izmir

28 / 03 / 2008CHP Milletvekili İşçi Kadınlarla

11 / 03 / 2013Foça'da Satılık Arsa

19 / 04 / 2010


Haber Sitelerine ve Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Open all references in tabs: [1 - 6]

Via: yerelgundem.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~aDJNP$51r

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply