Femen Üyeleri ‘Destek’ Tutuklaması

HaberGazete- Femen üyeleri eylemlerini yapmaya fırsat bulamadan Tunus’ta  tutuklandı. tunus’ta Femen üyelerine destek olmak amacvı ile geçtiğimiz ay çıplak fotoğraf paylaşan Emine Taylor’a destek amacı ile gittikleri Tunus’ta göz altına alındılar.

Femen üyesi dört kadın hakkında  dörder ay hapis cezası istendi.Emine Taylor femen üyelerine geçtiğimiz mart ayında destek vermek amacı ile bir çıplak fotoğraf paylaşmıştı. Bir sonraki eylem için dakikaların geçmesini bekleyen Taylor eylemi gerçekleştiremeden yakalanıp hapis cezasına çaptırılmıştı.

Tunus’ta Adalet Bakanlığı önünde Tunuslu feminist Emine Taylor’a destek vermek için FEMEN’in üstsüz protesto yapan 3 üyesine, "Topluma kötü örnek olmak ve toplum ahlakına aykırı davranış sergileme" suçlamasıyla 4’er ay hapis cezası verildi. Tunus’da mahkemenin 4’er ay hapis cezası verdiği FEMEN üyelerinden 2’si Fransız, 1’i de Almanya uyruklu.

Tüm dünyanın merakla beklediği cezalaroın ertelenişp ertelenmeyeceği oldu.

Via: habergazete.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~vtGpP$3DO

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply