Femen üyeleri Facebooku protesto etti

Barcelona'da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in konuşma yapacağı saatte kongrenin olduğu salonun giriş kapısı önüne gelen Femen üyesi 3 aktivist, "Facebook, cinsellik bizim şartlarımızdan bir tanesi" ve "Facebook: Kadının özgürlüğünü koruyan bu görüntü sansürlendi" yazılı pankartlar taşıdı. Pankartlarda, Femen üyelerinin üstsüz halde yaptıkları protestolardan fotoğraflar da yer aldı.

Kısa süren Femen eylemine polis müdahale etmedi.

Zuckerberg: İnternetin tüm dünyaya ulaşması için çalışıyoruz

Öte yandan ikinci kez katıldığı Mobil Dünya Kongresi'nde konuşan Zuckerberg "internet.org" projesinden bahsederek, "İnsanların daha da kalkınması, hayatlarının bir parçası olması ve nerede olursa olsunlar her zaman bir internet bağlantısına sahip olmalarını istiyoruz. İnternetin tüm dünyaya ulaşması için çalışıyoruz" dedi.

"Yaptığımız basit bir şekilde, bedava internetin temel hizmetlerine giriş platformu yaratmak" diyen Zuckerberg, "Biz, interneti ve iletişimi dünyanın etrafına taşımaya çalışıyoruz. İnsanların bilgisayar ve internet ile büyüyebilmesini sağlamak büyük bir şey. Bu temel servisleri küreselleştirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Via: haber61.net


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~EC2Xk$5xT

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply