Femen üyeleri kaçırıldı

Ukrayna'nın Polonya ile ortaklaşa düzenlediği Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Donetsk kentindeki Ukrayna-Fransa maçı öncesi üstsüz gösterileriyle ünlü Femen grubu aktivistlerinin kaybolması gündeme bomba gibi düştü. Femen üyesi 3 aktivistin silahlı kişilerce kaçırıldığı iddia edildi.

FEMEN ÜYELERİ EN SON BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİLER (GALERİ)
Ünlü Femen aktivisti Alexandra Shevchenko'nun kaybolmasıyla başlayan arama çalışmaları, Yana Zhdanova ile Anna Bolshakova'dan da haber alınamamasıyla emniyet güçlerinin de katılımıyla hız kazandı. EURO 2012 Avrupa Şampiyonası'nı protesto etmek için bugün Donetsk'te oynanan Ukrayna-Fransa maçına gelen Femen aktivistleri, silahlı oldukları iddia edilen yaklaşık 15 kişi tarafından alıkonuldu. Femen Grubu'nun verdiği bilgiye göre saat 16.00 sıralarında salıverilen bir grup Femen üyesinden Alexandra Shevchenko, Yana Zhdanova ve Anna Bolshakova'dan haber alınamadı. Bunun üzerine paniğe kapılan Femen grubu emniyet güçlerine başvurdu.

Femen'e göre, Minsk'te kaçırılan aktivistlerin örneğine benzeyen bu durum için grup üyeleri, arkadaşlarının hayatından endişe ettiklerinin altını çizerek telefon numaraları ve adresler dağıtarak kızları aramak üzere alarma geçti.

Via: haber.mynet.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~nPqQG$1A1

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply