FEMEN üyeleri sınır dışı edildi

Türkiye’de ilk kez yaptıkları ve sadece 1 dakika süren üstsüz eylem sonucu polis tarafından haklarında işlem yapılan Ukraynalı ; kadın örgütü FEMEN üyesi 4 kadın ülkelerine sınır dışı edildi

Kadınlar ; getirildikleri Atatürk Havalimanı’nda bir kaç kez üstlerindeki giysileri çıkartmak istese de polis tarafından engellendiler. 4 kadın ;sadece ellerini havaya kaldırarak yüksek sesle uçağa binene kadar "FEMEN" diye slogan attılar. Femen İstanbul'da eylem yaptı Foto galeri için tıklayın

KUMKAPI’DA ERKEKLERİN "FEMEN" MERAKI

Sultanahmet’teki eylemleri sonucu gözaltına alınan FEMEN kadınları, ;polis merkezindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından ;dün akşam saatlerinde Kumkapı’daki Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne götürülmüştü. Geceyi burada geçiren kadınlar sınırdışı edilmek üzere bugün saat 13:00 sıralarında Atatürk Havalimanı’na gönderildi. Yabancılar Şube Müdürlüğü’nden çıkarılırken sivil bir polis aracına bindirilen kadın eylemciler ‘Femen’ diye slogan attı. Polis merkezi önünde ise kalabalık bir erkek grubu, Femen grubunu görmek için uzun süre bekledi. Bir vatandaş ise, grubun dün yaptığı eyleme tepki göstererek, "Onları burada istemiyoruz. Kendi memleketlerine gitsinler" diyerek tepkisini dile getirdi.

GİYSİLERİNİ ÇIKARMAK İSTEDİLER

FEMEN ;kadınları Oleksandra Shevchenko, Tayiana Zatserkovna, İana Zhdonova ve İnna Shevchenkova buradan ;polis nezaretinde, ülkelerine gönderilmek üzere Atatürk Havalimanına getirildiler. Kontrol noktasından geçtikleri sırada karşılarında gazetecileri gören FEMEN üyesi kadınlar üstlerindeki giysilerini çıkartmak istediler. Ancak kendilerini havalimanına getiren polisler tarafından engellendiler. Ukraynalı kadınlar bunun üzerine sadece üstünde FEMEN yazılı atletlerinin kalmasına izin verilince bunlarla slogan attılar.

Polis yetkilileri FEMEN üyesi 4 Ukraynalı kadının yabancı ülkelerde izinsiz gösteri yaptıkları için pasaport kanununa muhalefetten haklarında işlem yapıldığını ve bu nedenle de bu gün ülkeleri olan Ukrayna’ya sınır dışı işlemi yapılarak gönderildiklerini söylediler.

Ukraynalı 4 kadın THY’nin TK-459 sefer sayılı uçağı ile saat 15.00’da İstanbul’dan Kive’e gitti.

Via: enerjigundem.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~h3vWF$hz

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply