FEMEN Venedik’te

Kitty Green'in yönetmenliğini yaptığı FEMEN belgeseli Ukraine is not a Brothel (Ukrayna Genelev Değildir) 70. Vene dik Film Festivali'nde.

Festivalde yarışma dışı gösterilen belgeselin gösterimine FEMEN üyeleri protesto biçimleri gibi üstsüz katıldı. Filmde yönetmen FEMEN'in erkek aktivisti Victor Syvatski'ye değiniyor. Belgeselde konuşan FEMEN aktivistlerinden biri Syvatski'yi şu sözlerle tanımlıyor:

"Psikolojik olarak ona bağımlıyız ve aslında biz de grup da iyi biliyor ki, bu işi onun yardımı olmadan da yapabiliriz. Dediğim gibi, psikolojik bir bağımlılık bu."

Independent'ın haberine göre Yönetmen Green'in Syvatski ile ilgili yaptığı yorum ise şöyle:

"Femen hareketi Svyatski'nin hareketi ve o kızları özel olarak seçti. En güzel kızları seçti çünkü güzel kızlar daha çok ses getirecekti. Güzel kızlar gazetelerin ön sayfasına yer bulur ve bu durum onların sembolü haline geldi. Bu şekilde markayı sattılar." (EA)

Via: bianet.org


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~LZEIQ$4AH

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply