FEMEN w Watykanie

FEMEN w Watykanie

Dodane przez wachmistrz_Soroka

Opublikowano: Poniedziałek, 14 stycznia 2013 o godz. 08:08:14

 

Działaczki ukraińskiego ruchu FEMEN zorganizowały akcję w Watykanie w obronie praw mniejszości seksualnych. Cztery kobiety rozebrały się do pasa na Placu świętego Piotra podczas mszy odprawianej przez papieża Benedykta XVI. Na piersiach miały napisane „In Gay We Trust”. Zostały natychmiast zatrzymane przez policję.


Czy podoba Ci się ten materiał?

Opodatkuj się!


W Paryżu odbyły się dzisiaj masowe manifestacje przeciwko projektowi dopuszczenia w tym kraju małżeństw osób jednej płci. W listopadzie ubiegłego roku rząd tego kraju przyjął projekt prawa umożliwiającego zawieranie małżeństw homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci. Jeśli zostanie przyjęty przez parlament, wejdzie w życie jeszcze w styczniu. Zgromadzenia Narodowe zajmie się nim 29 stycznia. W Rzymie zwolennicy tradycyjnych małżeństw heteroseksualnych zamierzają zorganizować demonstrację przed francuską ambasadą. We Włoszech pary jednopłciowe mogą zawierać tak zwane związki obywatelskie, które są honorowane tylko w Turynie, Neapolu i Mediolanie. Takie związki mają tylko nieco mniej praw niż tradycyjne - heteroseksualne. 

Via: kresy.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~5IwUV$25y

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply