Femen znów rozdziera szaty. "Nie dla szariatu"


Cztery aktywistki Femenu z Francji protestowały w czwartek przez londyńskim ratuszem przeciwko postępowaniu MKOl, który zdaniem aktywistek przymyka oczy na łamanie praw kobiet w państach muzułmańskich. Kobiety wystąpiły - tradycyjnie - bez staników i z wypisanym na piersiach hasłem "No to Sharia" czyli "Nie dla szariatu" - prawa muzułmańskiego regulujacego podział społecznych ról mężczyzny i kobiety.

Femen stoi na stanowisku, że szariat to jeden z najbardziej jaskrawych przykładów na uprzywilejowanie mężczyzn wobec kobiet. Na swoich internetowych stronach aktywistki wezwały MKOl do potępienia przemocy przeciwko kobietom w krajach muzułmańskich. O aresztowanych w Londynie aktywistkach napisano, że przyjechały z Francji.

Spacyfikowanie protestu zajęło policji sporo czasu ponieważ przedstawicielki Femenu szarpały się i wierzgały. Protest odbył się w przeddzień olimpijskiego występu urodzonej w Mekce judoczki z Arabii Saudyjskiej. MKOl ugiął się pod presją tego kraju i zgodził się, by 18-letnia Wodjan Shahrkhani walczyła w hidżabie zasłaniającym twarz.

Nagie protesty w obronie kobiet

Femen powstał w Kijowie w 2008 r. Grupa organizowała protesty m.in. przeciwko międzynarodowym agencjom matrymonialnym, seks-turystyce, angażowaniu wychudłych młodocianych modelek przez projektantów mody, a także podczas Euro 2012.

Via: tvn24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~YUChh$1QD

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply