FEMEN’den çıplak protesto

Ukrayna merkezli kadın hakları örgütü FEMEN, Suudi Arabistan’da ‘İslam’ı aşağılamak’ suçlamasıyla 10 yıl hapis, 1000 kırbaç ve 1 milyon Suudi Arabistan Riyali (yaklaşık 555 bin TL) para cezasına çarptırılan blogger Raif Bedevi’ye destek verdi.

20 hafta boyunca 50’şer kez kırbaçlanacağı açıklanan ve geçen hafta cezasının infazına başlanan Raif Bedevi için eylem yapan FEMEN üyeleri, vücutlarına ‘Dini işkenceyi durdurun’ ve ‘Raif Bedevi’yi özgür bırakın’ yazdı.

Öte yandan yaraları iyileşmediği için doktor tavsiyesiyle bu haftaki kırbaç cezası ertelenen Bedevi’ye Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz’den iyi haber geldi.

Kral, Suudi muhalif ve blogcu Raif Bedevi’nin davasını Yüksek Mahkeme’ye gönderdi. Bu sayede Bedevi için yeniden yargılanma umudu doğdu.

Via: haber3.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~o2ega$5nL

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply