FEMEN’den çıplak protesto

İtalya’nın Milano kentinde başlayan moda haftasına defileyi basan Ukraynalı aktivist kadın örgütü FEMEN damgasını vurdu.

 

İtalyan modaevi Versace’nin defilesinin gerçekleştirildiği salonun dışında toplanan FEMEN üyeleri, podyumda anoreksik modellere yer verilmesine yaptıkları üstsüz protestoyla dikkat çekti.

Kendileri de mankenlik yapan üç kadın, vücutlarının üstüne ve pankartlara “Moda=Irkçılık”, “Anoreksiya” gibi sloganlar yazarak modellerin hayat kadını gibi gösterilmesine ve anoreksiyanın moda tarafından yüceltilmesine öfke püskürdü.

Salona doğru ilerleyen grup, İtalyan polisinin müdahalesiyle engellendi. Modaevinin baş tasarımcısı Donatella Versace ve kızı Allegra, yıllarca anoreksiyayla mücadele etmiş ve defilelerinde yer verdiği aşırı zayıf modeller nedeniyle tartışmalara neden olmuştu.

Bu yazı 2 kez okundu.

Via: gazetebalikesir.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~dndiJ$c2

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply