Femen’den esinlenilen pullara boykot çağrısı – e

Fransa'da Hristiyan Demokrat Parti eski Başkanı Boutin, İslam karşıtı açıklamaları nedeniyle tepki çeken FEMEN üyesi Inna Shevchenko’dan esinlenilen yeni pullar için boykot çağrısında bulundu.

PARİS

Fransa'da Hristiyan Demokrat Parti (PCD) eski Başkanı Christine Boutin, İslam karşıtı açıklamaları nedeniyle tepki çeken FEMEN üyesi Inna Shevchenko’dan esinlenilen yeni pullar için boykot çağrısında bulundu.

Fransa Posta İdaresi’nin (La Poste) dün piyasaya sürdüğü “Marianne” sembolü pullar tepki çekti. Twitter’dan yaptığı İslam karşıtı açıklamaları nedeniyle yoğun eleştiri alan Ukraynalı FEMEN üyesi Inna Shevchenko’nun simasından esinlenilen yeni pullar, tartışmaları beraberinde getirdi.

David Kawena-Olivier Ciappa ikilisinin tasarladığı yeni pullar, özelikle eşcinsel evlilik karşıtı gösterilerin öncülüğünü de yapan Fransız Katolikleri de rahatsız etti. Hristiyan Demokrat Parti eski Başkanı Boutin, Twitter hesabından, “Gerçekten bu Hollande, bize her şeyi yaptı. Yeni Marianne için bir FEMEN’den esinlendiler. Bu gençlik için bir model olacak” açıklamasını yaptı.

Bu açıklamanın hemen ardından PCD’nin resmi twitter hesabından yeni çıkan pulların satın alınmaması için boykot çağrısı yapıldı.

1944’den bugüne kadar yeni “Marianne” yüzü olarak çeşitli renk ve değerde 630 milyon adet pul basıldı. 


Haber : Anadolu Ajansı

Via: e-haberajansi.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~LpW5L$3h7

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply