FEMEN’den IŞİD’e karşı eylem

ALS hastalığı ile mücadele için başlatılan "buz kovası ile meydan okuma" kampanyasının çok ses getirmesi, terör örgütü IŞİD karşıtlarına ilham verdi

 

Irak ve Suriye'de terör eylemlerini sürdüren IŞİD örgütüne karşı sosyal medyada yeni bir kampanya başlatıldı. Dünyanın dört bir yanından IŞİD bayraklarının yakılma fotoğrafları paylaşılmaya başlandı.

 

Özellikle Müslümanların yoğun olarak katılım gösterdiği kampanya çerçevesinde #BurnIsisFlagChallenge (IŞİD bayrağı yakarak meydan okuma) etiketi altında paylaşımlarda bulunuluyor.

Amerika, İngiltere, Lübnan, Avusturya ve daha pek çok ülkeden Twitter ve Facebook kullanıcısı, IŞİD bayrağı yaktıkları fotoğrafları, terör örgütüne karşı olan herkesi bu harekete davet ederek paylaşıyor.

Kampanyanın çıkış noktası, terör örgütü tarafından bir askerleri kafası kesilerek infaz edilen Lübnan oldu.

 

Bu paylaşımın ardından diğer ülkeler ile İslam dinine aykırı hareketleri sebebiyle örgüte öfkeli olan Müslümanlar katılımda bulunmaya başladı.

 

Dünya çapında yaptıkları üstsüz eylemlerle tanınan feminist kadın grubu FEMEN de Ukrayna'da IŞİD bayrağı yakarak kampanyaya destek verdi.

 

Kampanya özellikle İngiliz basınında geniş yer buldu.

Via: muhalifgazete.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ycz1U$5Ku

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply