FEMEN’den seçim eylemi

FEMEN grubu üyesi iki kadın, Üsküdar'daki Burhaniye İlköğretim Okulu’na saat 12:00’de geldi.     

EYLEMDEN KARELER

Bir süre okulun giriş kapısında bekleyen FEMEN üyeleri, muhtar adayları tarafından dağıtılan reklam kağıtlarını aldı. Burada telefonla konuşan iki kadın, daha sonra okulun içerisine girdi.

 

Femen böyle yakalandı

2148 numaralı sandığın bulunduğu öğretmenler odasına oy kullanacakmış gibi giren kadınlar, slogan atarak üzerlerindeki mont ve gömleği çıkardı. Oy kağıtlarının bulunduğu masaların üzerine çıkan kadınlar, ayaklarıyla oy pusulalarını yere attı.

Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında eylemlerini sürdüren kadınlar slogan atmayı sürdürdü. FEMEN üyeleri bazı oy pusulalarını ellerine alıp havaya saçtılar. Bu sırada salon görevlileri ve polisler içeri girerek iki kadını yaka paça gözaltına aldı.

Kadınları koridora çıkaran polisler sürükleyerek başka bir salona götürdü. Bu sırada oy kullanmak için okula gelen vatandaşlar şaşkınlıkla olan biteni izledi. Yaklaşık bir dakika süren eylem sonrasında bazı vatandaşlar gazetecilere tepki gösterdi.

Dışarı çıkarılan kadınları bazı kişiler linç etmek istedi.

"O OKULU SEÇTİK ÇÜNKÜ..."

Hürriyet’e konuşan FEMEN lideri İnna Şevçenko, eylemci kadınların Fransız vatandaşı olduğunu söyledi.

Şevçenko, “Erdoğan önceki seçimlerde orada oy kullandığı için biz de protesto gösterimizi o okulda gerçekleştirmeye karar verdik” dedi.

Ancak Başbakan Erdoğan bu seçimlerde oyunu Küçük Çamlıca Saffet Çebi İlkokulu'nda kullandı.

Cemre isimli genç kız, FEMEN eylemine destek olmak amacıyla çektiği fotoğrafı twitter hesabı üzerinden paylaştı.

 


Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~OZEHQ$4z6

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply