Femen’e karşı Hommen

Fransa’da parlamentonun her iki kanadında da görüşülerek kabul edilen eşcinsel evlilik yasası, dün Anayasa Mahkemesi'nce de onaylandıktan sonra bugün de Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Yasanın Anayasa Mahkemesi tarafından onaylanması üzerine bütün gece eşcinsel evlilik karşıtları Paris’in pek çok bölgesinde sokağa döküldü. Önce ülke büyüklerinin anıt mezarlarının bulunduğu Pantheon’un önünde toplanan 300 kadar protestocu, "Hollande istifa" sloganları attı ve Fransız milli marşı söyledi. Göstericilerden birinin, polisin üzerine benzin atması, emniyet güçlerinin sert müdahalesine yol açtı. Ardından eylemler Notre Damme Kilisesi’nin önündeki Saint Michel köprüsü üzerine kaydı.

FEMEN'DEN SONRA ŞİMDİ DE HOMMEN / FOTO GALERİ

KOMANDO EĞİTİMLİ HOMMEN MİLİTANLARI

Femmen kadınları gibi üstlerini açarak, yüzlerine beyaz maske takan radikal sağcı genç erkekler, yasaya karşı pankart açtılar. Hommen militanları, köprüden aşağıya komando inişiyle inerek, ‘Eşcinsel evliliğe hayır’ pankartı açtılar.

Katolik Kilisesi belediye başkanlarını bu yasayı uygulamaya çağırırken, Inter-LGBT Sözcüsü Nicolas Gougain ise artık bütün polemiklerin sona ermesini ve eşcinsellerin de toplumda huzur içinde yaşamasını arzu ettiklerini dile getirdi.

İLK NİKAH 29 MAYIS'TA

Parlamentoda dört aylık bir tartışmanın ardından kabul edilen ve bugün yürürlüğe giren yasanın ardından ülkede ilk nikah, 29 Mayıs'ta 10 yıldır birlikte yaşayan iki erkek arasında ülkenin güneyindeki Montpellier kentinde kıyılacak.

 

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~2UCih$2qN

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply