FEMEN’in İstanbul eylemine takipsizlik

    

Verilen takipsizlik kararında şüphelilerin, protesto gösterisini yaparken üst giysilerini çıkardıkları, üzerlerine kanı andıran boyalar sürdükleri, ancak gösterinin cinsellik içermediği, protesto edilen konunun öne çıktığı belirtilerek, amacın müstehcenlik değil kadına şiddeti protesto olduğu, bu nedenle de hayasızca hareket kastının mevcut olmadığı kaydedildi.

Kadına yönelik ÅŸiddetin Türkiye'de de gündemde olduÄŸu anımsatılan kararda, yönetimlerin de bu konuda tedbirler aldığı ve yasalar çıkardığı vurgulandı. Åüphelilerin, kadına ÅŸiddeti protesto etmesinin özgürce düşüncelerini ortaya koymak olduÄŸu, bu nedenle protesto gösterisinde "Gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet" suçunun yasal unsurlarının oluÅŸmadığı kaydedilen kararda, Ukraynalı 4 kadın hakkında "TeÅŸhircilik ve izinsiz gösteri yapmak" suçundan kovuÅŸturmaya gerek olmadığına hükmedildi. Ukraynalı FEMEN grubu üyeleri, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nde Sultanahmet'te üstsüz eylem yapmış, gözaltına alınan 4 kadın sınır dışı edilmiÅŸti.

Yeni sezon Yacht Club ayakkabılar 239 TL değil, sadece 79 TL!

Open all references in tabs: [1 - 6]

Via: gundem.milliyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~woFFg$qd

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply