FEMEN’in ofisinde silah bulunduğu iddia edildi

FEMEN
örgütünün Ukrayna’daki ana ofisine polis tarafından yapılan baskında silah ve patlayıcı maddeye rastlandığı açıklandı.

Polis, baskının alınan bir ihbar üzerine yapıldığını açıkladı. Aramada Putin'in dart olarak kullanılan portresi de bulundu.

Ofiste bulunan silahla ilgili birçok FEMEN üyesinin ifadesi alında ancak gözaltına alınan olmadı. Örgütün Kyiv’deki ofisi ise kapatıldı. FEMEN üyeleri ofisteki silahların polis tarafından yerleştirildiğini ileri sürdü.

“Polis bizim ofise gelerek içerde patlayıcı madde bulunduğunu ve arama yapmak istediklerini söylediler. Biz önce dikkate almadık. Ancak bir kaç saniye sonra yeniden geldiler. Hepsini bir bütün olarak düşündüğünüzde bunun önceden planlanmış bir oyun olduğu görülüyor.”

Ukrayna’da birçok kez fiziksel saldırıya maruz kalan FEMEN üyelerinin merkez ofisinin bundan sonra Paris’te faaliyet göstereceği açıklandı.
Kadın hakları
savunucusu FEMEN üyeleri daha önce birçok ülkede kadınlara yönelik şiddeti protesto etti.

Via: radikal.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~YRinI$46V

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply