Feministka okłamała policję?

Feministka okłamała policję? - niezalezna.pl

Skandal z udziałem członkini międzynarodowej organizacji feministycznej Femen. Kobieta wymyśliła, że została napadnięta przez islamską bojówkę. Została zatrzymana przez policję. Według funkcjonariuszy  feministka wymyśliła całą historię, by „zjednać sobie sympatię opinii publicznej, a w szczególności mediów” – podaje rmf24.pl.

Amina Sboui – feministka z Tunezji –  tydzień temu zgłosiła na komisariacie w Paryżu namaść islamskich ekstremistów. Tłumaczyła, że zgolono jej brwi, usiłowali ogolić również głowę. Bili ją i zwyzywali. Mieli mówić, że ją zgwałcą. Jak opisuje kobieta, chcieli, by obiecała im, że stanie się „dobrą muzułmanką”. Swoje zdjęcie zamieściła wtedy na Twitterze.


 
Policja sprawdziła, że opisane przez feministkę wydarzenia nie miały miejsca. Zweryfikowano bowiem nagrania z kamer umieszczonych w miejscach, gdzie miało dojść do ataków. Uliczne kamery nie zarejestrowały napaści, o których mówiła. Pracownicy okolicznych sklepów również dementują wersję kobiety.

Za okłamanie policjantów feministce grozi do 2 lat więzienia.

Via: niezalezna.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Rq7ci$5H0

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply