Feministki z Femen staną przed włoskim sądem

2013-02-24 19:20
Źródło:

Informacyjna Agencja Radiowa

Przed włoskim wymiarem sprawiedliwości odpowiedzą za czyny lubieżne i stawianie oporu przedstawicielom władzy trzy działaczki feministycznego ruchu Femen. Wczesnym popołudniem protestowały one w Mediolanie przeciwko Silvio Berlusconiemu. Kobiety, które mimo padającego śniegu były półnagie, czekały na byłego premiera Włoch pod lokalem wyborczym, gdzie oddawał on głos w odbywających się dziś wyborach do włoskiego parlamentu.

Kobiety powitały Berlusconiego okrzykiem basta Silvio, po czym obnażyły się do pasa. Na ciele miały również napisy przeciwko byłemu premierowi Włoch. Zatrzymane i zawiezione na komendę mediolańskiej policji, zostały po krótkim czasie zwolnione. Wcześniej postawiono im zarzut lubieżnych czynów w miejscu publicznym oraz stawiania oporu przedstawicielom władzy, ponieważ drapiąc i kopiąc próbowały się bronić przed aresztowaniem. Wieczorem na Facebooku do akcji przyznała się organizacja Femen. Celem była nie napaść na Berlusconiego, lecz zachęcenie Włochów, by nie głosowali na kogoś, kto - ich zdaniem - powinien siedzieć w więzieniu. Komentując to zajście były szef włoskiego rządu oświadczył, że jest ono przykładem, do czego prowadzi brak rozumu. Jak ustalono, te same trzy młode kobiety, dwie Ukrainki i jedna Francuzka, próbowały w styczniu zakłócić spotkanie z Benedyktem XVI na Placu św. Piotra.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/em/


Wypróbuj już dziś naszą niezawodną bezpieczną platformę inwestycyjną

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: bankier.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~bv9CR$2KI

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply