Feministki z Femenu porwały księdza


Bigger

youtube

Feministki z międzynarodowej, radykalnej organizacji Femen zamieściły w sieci film, na którym widać ich atak i porwanie księdza z podparyskiej miejscowości Asnieres. Ma to być ich protest przeciwko jutrzejszej wizycie papieża w PE w Strasburgu.

Film pokazuje, jak półnagie kobiety w kominiarkach rzucają się na mężczyznę i siłą zmuszają go do wejścia do samochodu, który następnie szybko odjeżdża.

Pojawia się także napis, że ksiądz zostanie uwolniony, jeśli planowana na jutro wizyta papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim zostanie odwołana.

Okazało się, że cała akcja była zagrana, a w rolę księdza wcielił się aktor.  Feministki z Femenu tłumaczą, że film miał za zadanie zaszokować ludzi, tak jak Femen zaszokowany jest wtrącaniem się Kościoła do polityki.

Przeciwko akcji feministek gwałtowanie zaprotestowała kościelna hierarchia oraz prawicowi politycy. Zamierzają złożyć w prokuraturze doniesienie o podżeganiu do przemocy i dyskryminacji religijnej. Jednym z ich argumentów przeciwko Femenowi jest to, że podczas tej akcji jego członkinie wykpiły prawdziwe ofiary porwań i terroru.

"Porwanie księdza" - Femen

Open all references in tabs: [1 - 4]

Via: rp.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~KSKLf$5b2

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply