Feministky se svlékly na sněhu na Světovém ekonomickém fóru

Demonstrantky se dostaly až k ochranným plotům, kde zapálily červené signální dýmovnice. Proti vzpírajícím se dívkám s píšťalkami zasahovala policie.

Hnutí Femen tvrdí, že protestem chtělo zdůraznit falešnou rétoriku „vládců světa", kteří prý „nad kaviárem a šampaňským posuzují ženský úděl a mlčí o tom, že ženy jsou v 21. století nejpočetnějšími chudými obyvateli planety".

Femen vyzývá muže, aby podnikli rozhodné kroky zaměřené na reálné přerozdělení moci, kapitálu a příjmů mezi ženy a muže.

Násilí na ženách

Ve svém prohlášení hnutí připomnělo nedávné případy násilí páchaného na ženách: opakované znásilnění studentky v autobusu v Dillí, postřelení pákistánské školačky, která se zastávala vzdělávání žen, tři zabité kurdské aktivistky v Paříži, či věznění dvou členek rebelující ruské punkové skupiny Pussy Riot.

Původně ukrajinské hnutí Femen bojuje za práva žen a jejich nahé protesty jsou známé po celém světě. Poslední výrazná demonstrace se odehrála v lednu ve Vatikánu před zraky papeže. První protest proti sexuálnímu vykořisťování žen má za sebou také nově otevřená pobočka Femen v německém Hamburku.

Via: denik.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~8ic9a$2Ak

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply