Fransa’da FEMEN gerginliği

Ulusal sembol niteliğindeki Marianna, geçmişte Brigitte Bardot, model Laetitia Casta gibi gerçek Fransız kadınlara atfedilirken, bu yıl bir FEMEN’den ilham alınması, Fransız sağcılarını ve gelenekçilerini epeyce kızdırmış. Hristiyan Demokratik Partisi ‘bu geçmişimize bir hakarettir’ diyerek halkı boykota çağırdı. İlk etapta epeyce beğeni kazanan pul, tasarımcısı Oliver Ciappa “pul birçok kadını temsil ediyor, ama en çok da Shevchenko’yu” dedikten sonra hedef haline geldi.Marianna pulu Fransa’da 1944’ten beri çıkıyor. Pul ilk defa bir simgeyi değil de, yaşayan bir kadını model alıyor.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Konya Net Haber 'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Via: konya.net.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~jM5gC$3fS

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply