Fuj, fašisti ven, přivítali Le Penovou na konferenci ve sněmovně …

Jakmile šéfka francouzské nacionalistické strany Front National (Národní fronta) vstoupila do sálu, dali o sobě velmi hlasitě vědět její odpůrci. „Fašisté ven,“ pokřikovali na Le Penovou. Ostřílená politička se ale projevy nesouhlasu nedala zaskočit. „Máte štěstí, že jsou u vás odpůrci oblečení,“ prohlásila ve zjevné narážce na ukrajinskou feministickou skupinu Femen, která je známá nahými protesty.  

Účast šéfky francouzské nacionalistické strany Front National na konferenci, kterou pořádá Občanská konzervativní strana exčlena ODS Jiřího Janečka ve spolupráci s exčlenem Úsvitu přímé demokracie Radimem Fialou, ostře odsoudila také strana Zelených. V tiskovém prohlášení strana označila Le Penovou za pravicovou extremistku, která se svojí účastí na konferenci pořádané na půdě českého Parlamentu snaží legitimizovat extremismus.

„Marine Le Penová rozhodně není ‚umírněnou‘ političkou, za kterou se poslední dobou snaží vydávat. Připomeňme si například její výrok, ve kterém přirovnala francouzské občany muslimského vyznání k nacistickým okupantům. Zároveň ji a její politickou stranu považuji za bezpečnostní riziko pro Evropu. Zejména z důvodu jejího propojení s Putinovským režimem v Rusku,“ tvrdí senátor Václav Láska (za SZ). 

Evropská unie je monstrózní kreatura, zničme ji

Na úvod svého projevu se francouzská nacionalistická politička ostře vymezila proti Evropské unii. Organizaci označila za „monstrózní kreaturu a šílenství“ a poukázala na to, že EU sice velebí demokracii, ale svým fungováním ji popírá. Konkrétním příkladem absence demokratických principů v Evropské unii je dle Le Penové evropská ústava, která vstoupila v platnost i přes negativní výsledek některých národních referend.

Myšlenka spolupráce v rámci Evropy je dle francouzské političky správná, nicméně v podání Evropské unie z jejího pohledu dosti pokulhává. „Evropská unie je hrobkou našich nadějí. Nebojujme proti Evropě, nýbrž proti EU,“ vyzvala Le Penová.

Oproti nadnárodnímu principu fungování EU postavila šéfka francouzské nacionální strany spolupráci mezi suverénními národními státy, které mají vlastní hranice, měnu i zákony. To je dle jejího názoru mnohem lepší forma spolupráce mezi evropskými státy. „Sjednocení vlastenecké Evropy je náš úkol,“ prohlásila Le Penová.

Za další negativum Evropské unie považuje francouzská politička společnou měnu – euro – které prý nepřináší prosperitu, nýbrž pravý opak.

Ve svém projevu se Le Penová dotkla i uprchlické krize ve Středozemním moři. Prohlásila, že za tisíce mrtvých nesou odpovědnost evropští lídři, neboť Evropská unie pomohla zničit země, ze kterých se do Evropy snaží dostat tisíce uprchlíků.

Z facebookového profilu Marine Le Pen


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.


Via: parlamentnilisty.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~TerOW$64p

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply