Gaziantep’te ‘ FEMEN-AKP’ Ağırlığı

Kadınların liderliklerinin yanında, kültürel ve manevi değerlerini de geliştirmek anlamına gelen FEMEN Gaziantep’te yerel seçimlere ağırlığını koydu. AKP’nin seçimde etkin görev alacak olan liderlerinin çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor.

Gaziantep’in ilk kadın milletvekili, bölgenin ise ilk kadın bakanı olma özelliğini elinde bulunduran Fatma Şahin, bu kez de Gaziantep’in ilk kadın belediye başkanlığına aday. Ancak, Fatma Şahin kadrosunu da neredeyse kadınlardan oluşturdu.

CHP ve MHP ziyaretlerinde AKP’li kadınların ağırlığı iyice hissedilirken AKP Gaziantep İl Binası’ndaki bir tabela dikkat çekiyor. Tabelada; İlçe gözlemcilerinin Şahinbey’de ekip başkanı olarak Figen Akan , Şehitkamil’de Meral Özgen ve Oğuzeli’nde Selen Durdu isimleri yazılı. Yine gözlemciler içerisinde kadın olarak; Gül Ölçal , Tuğba Çekmecelioğlu, Zübeyde Özçörekçi görev alıyor.

Siyasi partiler kadın kotasını tartışadursun, Gaziantep AKP’de “ Kadının adı var”. Fatma Şahin başkanlığındaki “ FEMEN-AKP”liler seçime ağırlıklarını koyarak adaylarına oy isteyecekler.

Via: gaziantephaberler.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~LQRyd$4hu

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply