HABER: Hemcinslerinin Gazabına Uğradılar

Ukraynalı kadın hareketi Femen, bastıkları mahkemede güvenlik güçlerinin ve hem cinslerinin gazabına uğradı.

Her fırsatta soyunmayı adet edinen Ukraynalı kadın hareketi Femen, bastıkları mahkemede bordo berelilerin ve hem cinslerinin gazabına uğradı. Kadın haklarını çıplaklıklarını kullanarak koruduklarını iddia eden Femen'in bu sefer de hedefinde iktidardaki Bölgeler Partili bir milletvekilinin restoranda kız döven oğlu Roman Landik vardı.

Femen bu seferki eylemini ülkenin güneydoğusunda Rusya sınırındaki Lugansk Bölgesi'nde "Ukrayna'da rezillik" adı altında gerçekleştirdi.

Mahkemenin sanık Roman Landik'i serbest bırakacağını duyan kadın hareketi, mahkemeyi bastı. Basın ordusunun yalnız bırakmadığı Femen üyesi kadınları ise bordo bereliler engelledi. Mahkeme koridorlarını attıkları çığlıklarla birbirine katan çıplak eylemciler, bordo bereli güvenlik güçlerine zor anlar yaşattı. Femen'in kadın eylemcileri en sonunda güvenlik güçlerinde derdest edilerek gözaltına alındı.

UKRAYNALI KADINLAR FEMEN'E KARŞI

Femen mahkemeyi birbirine katarken mahkeme önünde yine kadınlardan oluşan bir gurup ise Femen karşıtı eylem yaptı. Femen karşıtı hanımların hemcinslerine karşı ellerinde; "Femen'in namusu var mı?", "Politik fahişeler", "Kendini satan ülkesini de satar" ve "Çıplaklığınızla ancak internette çocukları eğlendirisiniz" dövizleriyle eylem yapması da dikkat çekti.

Yaz aylarında bir restoranda gerçekleşen "kız dövme" suçundan yargılanan milletvekilinin oğlu Roman Landik'in ise çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığı bildirildi.

Via: haberler.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~rUChh$QX

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply