Hürriyet’i çocuklardan uzak tutun!

Hürriyet Gazetesi bugün 22. sayfadan öyle bir fotoğraf yayınladı ki eline gazetenin o sayfasını alan bir çok okuyucu gözlerine inanamadı!

Ukraynalı radikal kadın hakları örgütü FEMEN ile Moskova'da görüşen Hürriyet muhabiri FEMEN'in Türkiye'ye geleceği ile ilgili haber yapmıştı.

Şimdiye kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde haber olan FEMEN grubu bildiğiniz gibi üstsüz eylemleriyle meşhur ve internet sitelerinin yanı sıra dünyada çoğu gazete de üstsüz eylemler yapan Femen grubunu sansürleyerek sayfalarına yer veriyor. Özellikle büyük kitlelere ulaşan uluslararası bir çok gazete çocuklarında okuyabileceği bu tarz haberleri sansürlerler.

Ama Hürriyet 22. Sayfadan gördüğü haberde FEMEN'in dört protestocu kızını sansürleme gereği görmemiş.

Femen üyelerinin göğüslerini okuyucularının adeta gözünün içine sokarcasına yakınlaştırarak veren Hürriyet bu hareketi ile özellikle evlerine Hürriyet alan ailelerin tepkisini çekti.

Hürriyet bu haberden sonra poşete girer mi bilinmez ama bugünkü gazeteyi alanlar; ailenizin gazetesi Hürriyet'i çocuklarınızdan uzak tutun!

Medyahayat

Via: patronlardunyasi.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~iM5gC$Z9

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply