IMF eski başkanı FEMEN tarafından protesto edildi

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter10Share on Google+0Share on LinkedIn0Share on TumblrEmail this to someonePrint this page

IMF eski Başkanı Dominik Strauss-Kahn, düzenlenen partilere çıkar amaçlı seks işçisi sağlamak suçuyla yargılandığı davada ifade verdi. Kaan, duruşmada hakkındaki suçlamaları reddederken, duruşma öncesi Feminist örgüt FEMEN üyeleri eylem yaptı.

IMF eski Başkanı Dominik Strauss-Kahn toplu seks partilerine katılan kişilere seks işçisi sağlayarak çıkar sağlamakla suçlandığı davada ifade verdi.

3 yıl önce Fransa Cumhurbaşkanlığı’na aday olmasına kesin gözüyle bakılan 65 yaşındaki Kahn’ın Lille kentinde yapılan duruşması öncesi uluslararası feminist örgüt FEMEN gösteri yaptı.

Strauss Kahn’ı taşıyan aracın üzerine çıkan ve slogan atan eylemciler polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Kahn ifadesinde partilere katıldığını doğruladı ancak kadınlara para ödendiği konusunda bilgisi olmadığını öne sürdü.

2008 ile 2011 yılları arasında 4 farklı kentte yapılan seks partilerinin sıklığının medyada abartıldığı kadar olmadığını iddia eden Kahn partilerin yılda 4 defa düzenlendiğini öne sürdü. Daha önce mahkemede ifade veren bir kadın ise Paris’teki bir partide Strauss Kahn ile cinsel ilişkiye girmesi için para verildiğini ve IMF eski başkanının bundan habersiz olduğunu düşünmediğini söyledi.

Strauss-Kahn 2011’de New York’ta bir otel çalışanına cinsel saldırıdan ABD’de yargılanmış ve ancak daha sonra suçlamalar düşürülmüştü. Kahn suçlu bulunursa 10 yıl hapis ve 1 buçuk milyon Euro para cezasına çarptırılabilir.

Fransa yasalarına göre seks işçileri ile para karşılığı cinsel ilişkiye girmek suç değil ancak seks işçisi sağlamak suç olarak kabul ediliyor.

Open all references in tabs: [1 - 5]

Via: imctv.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~aH47T$5qJ

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply