"In gay we trust": Działaczki Femen zakłóciły demonstrację katolików …

W proteście grupy Femen uczestniczyło około dziesięciu działaczek. Kobiety były przebrane za zakonnice. Podczas happeningu występowały z obnażonymi piersiami. Na swoich ciałach miały wypisane takie hasła jak m.in. "Fuck God", "In gay we trust". - Kiedy zbliżały się do manifestacji, zostały napadnięte przez rozjuszone osoby, które zadawały ciosy kobietom, a także dziennikarzom filmującym zajście - relacjonuje publicystka Caroline Fourest.

WWWCZYTAJ WIĘCEJ O RUCHU FEMEN W SERWISIE POLSKATIMES.PL

W obronie rodziny i dziecka

Demonstracja, której uczestnicy nieśli duży transparent: "Ojciec i matka - dla wszystkich dzieci", rozpoczęła się w niedzielę po południu. - Naszym celem jest podjęcie prawdziwej walki w obronie rodziny i dziecka - powiedział przedstawiciel Instytutu Civitas Alain Escada.

Protesty, jakie odbywały się w weekend we Francji, dotyczyły projektu ustawy przyjętego przez socjalistyczny rząd Francji 7 listopada. Umożliwia on parom homoseksualnym zawieranie cywilnych związków małżeńskich i jednocześnie adopcję przez nie dzieci. Tekst nie pozwala natomiast - wbrew postulatom organizacji gejów i lesbijek - na korzystanie przez pary tej samej płci z metod medycznie wspomaganej prokreacji, jak technika in vitro.

Propozycja wywołuje zdecydowany sprzeciw prawicy i francuskiego episkopatu. W niedzielę rano minister spraw socjalnych Marisol Touraine powiedziała, że "szanuje zaniepokojenie" manifestantów, ale dodała, że rząd nie zrezygnuje ze swych planów. Projekt ustawy ma rozpatrzyć na początku przyszłego roku francuski parlament.

We Francji geje i lesbijki mogą zawierać od 1999 r. rejestrowane związki partnerskie, tzw. PACS. Legalizuje on związki nieformalne między dwojgiem ludzi bez względu na płeć, dając takim parom w niektórych dziedzinach - jak rozliczanie się z fiskusem - podobne prawa jak małżeństwom. Francuskie regulacje zachowują jednak w mocy przywileje właściwe związkom małżeńskim między osobami odmiennej płci, w tym prawo do adopcji dzieci.

Via: polskatimes.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~UVTXM$1tc

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply