İsa’yı çalan FEMEN üyesinin Vatikan’a girişi yasaklandı

Ukraynalı kadın aktivist grubu FEMEN üyesi Aleksandrovna Azhdanova, Papa Francesco'nun tüm dünyaya Noel mesajı verdiği anlarda Aziz Petrus Meydanı'nda ses getiren bir eyleme imza attı.

Aktivistin hedefi, Noel Bayramı nedeniyle Kutsal Makam'ın ünlü meydanına kurulan ve “presepe" olarak adlandırılan, İsa Peygamber'in doğumunun betimlendiği maketler idi.

Buradaki İsa bebek maketini çalarak kaçmaya çalışan Azhdanova, jandarma tarafından gözaltına alınarak, Kutsal Makam yargıcı tarafından sorgulandı.

Femen bu kez say aldFemen bu kez say aldFemen bu kez say ald

25 Aralık Çarşamba günü gerçekleşen söz konusu eylem Kutsal Makam tarafından, 'halkın dini değerlerini küçümseme', 'kamusal alanda müstehcen eylem' ve 'hırsızlık' olarak nitelendi.

Bu eylemle çok sayıda inananın dini duygularının rencide edildiğini savunan Kutsal Makam Sözcüsü Peder Federico Lombardi, eylemci kadının bugün serbest bırakıldığını açıkladı.

Dnyann en korkun havaalanlarDnyann en korkun havaalanlarDnyann en korkun havaalanlar

Peder Lombardi, Azhdanova'nın Kutsal Makam topraklarına ve onu çevreleyen duvarlar ardında kalsa da yine bu devlete ait olan Aziz Petrus Bazilikası'na ve sınır ötesinde bulunan Kutsal Makam'a ait diğer mekanlara girişinin ise yasaklandığını duyurdu.

DBP Cizre iin provokasyon dedi ve uyard

İnternet sitesi üzerinden açıklama yapan FEMEN, eylemin nedenini, “Vatikan'ın kadın bedeni ve üreme fonksiyonları üzerinde asırlardır süren duruşunu protesto etmek" olarak açıklamıştı.

Cizre'de PKK'llar ile Hda-Par'llar arasnda silahl atma kt

Dakika dakika neler oluyor? Öğrenmek için hemen tıklayın.

Via: cnnturk.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~OIwUV$5oi

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply