Ізиді, окупанте!

Глава Російської православної церкви прибув учора в Київ для відзначення 1024–ї річниці хрещення Русі. Із перших кроків на українській землі патріарх Кирил мав зрозуміти, що його черговому приїзду тут раді не всі. В аеропорту «Бориспіль» предстоятеля зустріли не лише віце–прем’єр Раїса Богатирьова, перший заступник голови київської міськдержадміністрації Олександр Мазурчак та інші посадові особи, а й активістка скандального руху «Фемен». Як повідомляє УНІАН, дівчина вибігла з групи журналістів, швидко скинула кофтинку й топлес кинулася до очільника РПЦ з криком «Ізиді вон!». На спині в неї було написано «Kill Kirill», тобто «вбити Кирила» (алюзія на голлівудcький фільм «Убити Біла»). «Феменістку» зупинила служба охорони та силоміць потягнула до приміщення аеропорту. Після цього під час спілкування з пресою Кирил благословив Україну, а голова патріаршої прес–служби диякон Олександр Волков заявив про «дуже глибоку духовну кризу в певних шарах суспільства».

Тим часом представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» провели на Банковій біля адміністрації Президента акцію протесту проти втручання російського духівництва у внутрішні справи Української держави, тримаючи плакати «За єдину помісну православну церкву з центром у Києві», «Геть московського попа–колонізатора!» та «Геть московських окупантів!». «Ми протестуємо проти того, що церква сусідньої держави втручається у внутрішні українські справи та нав’язує нам цінності так званого «русского міра», згідно з якими ні України, ані її народу, мови, культури не існує, — пояснив «УМ» керівник прес–служби ВО «Свобода» Юрій Сиротюк. — Обурює також невідповідність заповідям Ісуса Христа життя патріарха Кирила з його дорогими «мерседесами», яхтами, годинниками. Ми протестуємо і проти представників влади в Україні, які поводяться з головою РПЦ не як із главою закордонної церкви, а як холопи зі своїм паном. І, звісно, нас обурило, що цього року влада заборонила під час візиту патріарха Кирила проводити хресну ходу православним Київського патріархату».

З аеропорту патріарх Кирил вирушив до Києво–Печерської лаври, де разом із главою УПЦ МП, митрополитом Володимиром, узяв участь у засіданні священого синоду РПЦ. Сьогодні російський предстоятель відслужить молебень біля пам’ятника князю Володимиру на Володимирській гірці (початок о 13:00), а увечері візьме участь в урочистій академії в Палаці «Україна» з нагоди 20–річчя предстоятельського служіння митрополита Володимира. Потім почнеться всеношна служба на площі перед Успенським собором Києво–Печерської лаври.

28 липня, в день пам’яті святого князя Володимира, в лаврі відбудеться урочиста літургія за участю патріарха РПЦ, яку в прямому ефірі транслюватиме Перший Національний телеканал.

Via: umoloda.kiev.ua


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~goFFg$1Lw

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply