KA-DER İSYAN ETTİ:

KA.DER Genel Yönetim Kurulu adına F.Çiğdem Aydın tarafından yapılan açıklama şöyle:

 

“Engin Ardıç senden çok sıkıldık”

Sabah Gazetesi’nde kurulduğu köşeden herkese çemkiren Engin Ardıç, 30 Ocak tarihli yazısında “Soyunan sosyalist” başlıklı bir “metin” kaleme aldı.

Ardıç yazısında “eylemlerini soyunarak gerçekleştiren” Ukraynalı Femen örgütünden bahsederek “Bizim protestocu hanımlar niçin soyunmazlar acaba?” sorusunu sormuş.

Yazısında kapitalizm karşıtı “solcu kadınları” hedef alarak, gerektiğinde “kıç açmanın” marifet olduğu ve çok işe yarayacağı konusunda akıl vermiş.

“Femen” örgütünden aldığı ilhamla kadınlara olan nefretini sayfa dolusu kusan Ardıç, böylece kapitalizmi yıkmanın ne kadar imkansız ve anlamsız olduğunu okurlarına dahice (!) bir yöntemle anlatmış.

Ardıç’ı kınasak işe yarar mı? Hayır!

Ardıç’ı ayrımcılıktan, kadın düşmanlığından mahkemeye versek ceza alır mı? Hayır!

Ardıç’ı protesto için “Önce sen soyun” desek, onu çıplak görmek ister miyiz? Hayır!

Ardıç’a “Galiba bastırılmış duyguların var, sen en iyisi bir psikiyatra görün” desek gider mi? Hayır!

Onun için diyoruz ki: Engin Ardıç senden çok sıkıldık! Mürekkebinden ayrımcılık fışkıran kalemini kır da git!

Bir sözümüz de Engin Ardıç’ın yazısını “yayınlanabilir” bulan Sabah Gazetesine. Bu yazı ile medya tarihine geçmiş oldunuz. Türkiye’nin ilk “politik-pornografik köşe yazısı”, gazetenizde yayınlandı. Umarız bu aynı zamanda son olur! Gazetenizde bundan böyle “kadın bedeni sömürüsünde ve kadın düşmanlığında çığır açan” Engin Ardıç’ın yazısına benzer aşağılayıcı ve ayrımcı yazılar görmek istemiyoruz!

Via: turktime.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~W7gGJ$Vu

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply