Kadın aktivist grubu FEMEN, İslami konferansı birbirine kattı! VİDEO

Konferans devam ederken yapı çıplak halde sahneye fırlayan iki FEMEN üyesi, konuşmacıların elinden mikrofonu kapıp slogan atmaya başladı.

Sputniknews'in haberine göre kadınların göğsünde ‘Hiç kimse bana boyun eğdiremez’ cümlesi yazılıydı. Kısa süreli kargaşanın ardından güvenlik görevlileri, FEMEN üyelerini sahneden indirirken, konuşmacıların yarı çıplak haldeki kadınlara bakmamak için gösterdiği çaba dikkat çekti.
Ukrayna’da 2008’de kurulan FEMEN grubunun merkezi şu anda Paris’te bulunuyor. Üstsüz protesto yöntemleriyle çok tartışılan grubun ideolojisi, sekstremizm (ataerkil yapıya karşı kadın cinsiyeti), ateizm ve feminizme dayanıyor.
Grup şu ana kadar Ukrayna, Fransa, Tunus ve Türkiye gibi birçok ülkede ses getiren protesto eylemleri gerçekleştirdi. Sultanahmet meydanında 2012’de kadına yönelik şiddeti protesto etmek için üstsüz eylem düzenleyen FEMEN üyeleri, 2013’te de Vatikan’da homofobiye karşı bir eyleme imza atmıştı.

Via: superhaber.tv


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~H5ntH$6Io

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply