Kadınkozmonotlaracinsiyetçisoru!

Buraya kadar her şey iyi güzel. İşte bundan sonrası tam bir sinir harbi.Sen kalk o kadar bilim insanı olmayı seç, dirsek çürüt, kozmonot ol, Ay'a git, dünya için önemli bir deneyde denek ol. Ama basın toplantısındaki gazeteci sana şu soruyu sorsun; ‘Sekiz gün makyajsız nasıl duracaksınız? Etrafınızda hiç erkek yokken nasıl üstesinden geleceksiniz?” Yuh!
Haa bu kadarla da kalsa iyi! Hadi gazeteci ‘denyoluk’ edip böyle bir şey sormuş. Peki ya deneyin yapılacağı enstitü direktörü Igor Ushakov’a ne demeli! O da ne diyor biliyor musunuz? “Bu deney, psikolojik açıdan da çok enteresan olacak. Ne derler bilirsiniz; bir mutfakta iki ev kadını birlikte yaşayamaz.”
Ah Femen neredesin! Ortaya çıktığın coğrafyadaki şu gazeteciyi ve enstitü müdürünü yumurta gibi kafa kafaya çarpmak için ne bekliyorsun!
Bu arada kadın kozmonotların cevabını merak ediyorsanız, onlar da şaşkın şöyle demişler: ‘ Biz makyajsız da güzeliz. Biz işimizi yapıyoruz. İşinizi yaparken erkekler ya da kadınlar hakkında düşünemezsiniz.”
Kadınları böyle bir göreve giderken bile, bu sorulara muhatap eden cinsiyetçi kafaların hepsine yazıklar olsun.
Hepiniz kapsülsüz mapsülsüz uzaya gönderilip yok olun inşallah e mi!

Via: hurriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~vC2Wk$6Lu

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply