Хрест жертвам сталінських репресій, спиляний Femen – з …

Про це свідчить відповідна пам’ятна табличка на хресті.

 

Про це ж повідомляє і громадська організація "Православний вибір", яка каже, що під час акції на підтримку Pussy Riot українські активістки з руху Femen спиляли в центрі Києва не православний, а греко-католицький поклінний хрест.

"Цей хрест з характерним католицьким розп'яттям в 2004-му році встановили закарпатські уніати в пам'ять про замордованих і розстріляних у 1920-1930-х роках жертв НК-НКВС", – кажуть у "Православному виборі".

Як повідомлялося раніше, активістки жіночого руху Femen спиляли бензопилою і повалили хрест жертвам політичних репресій у Києві недалеко від Жовтневого палацу. "У день винесення вироку жіночий рух висловлює підтримку і повагу своїм російським колегам із гурту Pussy Riot. На знак солідарності з жертвами кремлівсько-попівського режиму Femenки звалили поклінний хрест...", – йдеться в прес-релізі руху.

За їх словами, даним актом Femen закликає "всі здорові сили суспільства нещадно випилювати з мозку трухляві релігійні забобони, які служать опорою диктатури і перешкоджають розвитку демократії та свободи жінок".

Як повідомили у відділі зв'язків з громадськістю столичної міліції, проти активісток жіночого руху порушено кримінальну справу за ч.2 ст. 296 (хуліганство, здійснене групою осіб, що передбачає покарання у вигляді обмеження волі на срок до 5 років чи до 4 років ув'язнення) .

Як відомо, пам'ятний хрест жертвам Голодомору та політичних репресій, було встановлено на пагорбі над Майданом Незалежності біля Жовтневого палацу в Києві. До Другої світової війни там знаходилося управління НКВД, в якому проходили розстріли.

21 лютого 2012 кілька учасниць російського панк-гурту Pussy Riot, закривши обличчя масками, влаштували в храмі Христа Спасителя антипутінський перфоманс. Акція викликала великий суспільний резонанс. За звинуваченням у хуліганстві були затримані три учасниці гурту – Надія Толоконникова, Катерина Самуцевич і Марія Альохіна. 17 серпня їх засудили до 2 років ув’язнення.

Теги: Джублик, хрест, Femen

Via: zakarpattya.net.ua


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~endiJ$1VT

This entry was posted in UA and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply